شماره وکیل در مشهد

شماره وکیل در مشهد

ممکن است برای هرکدام از ما مشکلات قانونی پیش آید که مسلما برای رفع آین مشکلات باید از وکلا کمک بگیریم. مشکلاتی مانند: مشکلات خانوادگی، مهاجرت و تابعیت، مشکلات حقوقی، مشکلات کیفری و ... همگی نیازمند این هستند که شما از یک وکیل خوب کمک بگیرید. اگر شما در مشهد زندگی می کنید و به دنبال شماره وکیل در مشهد هستید، توصیه می کنیم، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.


شماره وکیل در مشهد

وکیل کیست؟

قبل از هرچیز بهتر است بدانیم وکیل کیست و به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود. بسیاری از افراد جامعه، وکیل یا وکلا را اشخاصی می دانند که در دادگاه ها و مراجع قضایی حاضر می شوند و از حقوق موکل خود دفاع می کنند. به طور کلی واژه وکیل، به همان معنایی است که اکثر مردم تصور می کنند. اما وکیل شدن و وکالت کردن، علاوه بر اینکه شغلی تخصصی به حساب می آید، نیازمند گذراندن دوره های مخصوص و تحصیلات خاصی می باشد.

به بیانی دیگر، وکیل شخصی است که با عقد قرارداد وکالت، از طرف شما؛ برای انجام کاری مامور می شود. در حقیقت، وکیل در به عنوان نماینده شما برای انجام کار مشخص شده ای، شناخته خواهد شد. هم شخصیت های حقوقی و هم شخصیت های حقیقی حق انتخاب وکیل را دارند. بنابراین وکلا می توانند وکالت یک شخص یا یک شرکت (شخص حقوقی) را قبول کنند.

قرارداد وکالت

قرارداد وکالت باید در چارچوب قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران تهیه و تنظیم گردد. قرار داد وکالت نباید با نظم عمومی و اخلاق حسنه در تناقض باشد. مواردی که در این قرار داد ذکر می شود تا وکیل آن ها را انجام دهد؛ باید کاملا قانونی باشد. وکیل باید اهلیت قانونی داشته باشد تا بتواند امور سپرده شده به خود را به نحو احسن به پایان برساند.

نکته: وکالت یک عقد جایز می باشد، یعنی در هر زمانی می تواند فسخ شود.

نکات مهم برای انتخاب وکیل

همه ما می دانیم که متاسفانه امروزه پرونده های قضایی، پیچیدگی های فراوانی دارند. بنابراین در صورتی که از قوانین آگاهی نداشته باشید، نمی توانید نتیجه دلخواه و مد نظر خود را کسب کنید. از این رو؛ توصیه می کنیم همین حالا برای مشورت و انتخاب یک وکیل خوب در مشهد که در زمینه پرونده شما تخصص دارد، اقدام کنید. در ادامه برخی از ویژگی های یک وکیل خوب را بیان می کنیم تا با توجه به این فاکتورها، به انتخاب وکیل بپردازید.

 1. تخصص وکیل

امروزه شغل وکالت هم مانند بسیاری از مشاغل، دارای زیر مجموعه ها و تخصص های مختلف می باشد. در این بین تمامی وکلای دادگستری، دارای اطلاعات عمومی در مورد قوانین کشورهستند. اما توصیه می کنیم برای اینکه رای دادگاه به نفع شما صادر شود، یک وکیل متخصص در زمینه پرونده خود انتخاب کنید. امروزه وکلا در زمینه های متعددی مانند: وکیل اسناد رسمی؛ وکیل خانواده؛ وکیل کیفری؛ وکیل امور حسبی و ... فعالیت می کنند.

 1. پایه وکالت

در کشور ما، سه دسته از وکلا می توانند به عنوان وکیل رسمی، برای پیگیری پرونده در دادگاه و سایر مراجع قضایی، انتخاب شوند. این سه دسته عبارتند از:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه دو دادگستری
 • کارآموز وکالت

برای اینکه بدانید کدام وکیل برای شما مناسب است، ابتدا باید سطح پیچیدگی پرونده خود را مشخص کنید. همچنین لازم به ذکر است که وکلای پایه دو و کارآموزان وکالت، برای حضور در برخی دادگاه ها؛ محدودیت هایی دارد. با توجه به موارد گفته شده، قبل از اینکه وکیل انتخاب کنید، و قرارداد وکالت امضا کنید، ابتدا ببینید وکیل مد نظر صلاحیت حضور در دادگاه مورد نظر شما را دارد؟ یا از نظر قانونی شامل محدودیت های قانونی می شود؟

 1. تجربه وکالت

مسلما فاکتورهای مختلفی برای انتخاب وکیل حائز اهمیت است. مواردی مانند تخصص وکیل، گرایش تحصیلی (چنانچه دارای تحصیلات تکمیلی می باشد) و ... در انتخاب وکیل بسیار مهم هستند. اما در کنار موارد ذکر شده؛ نباید از تجربه وکیل غافل شد.

 1. حسن شهرت وکیل

یکی از مواردی که به اندازه تخصص و تجربه وکیل مهم است، خوشنامی او می باشد. بنابراین حتما در انتخاب وکیل به خوشنام بودن وی دقت کنید.

 1. امانت داری، رازداری، صداقت

قطعا رازداری و امانت داری وکیل، از مهمترین خصوصیات یک وکیل خوب است. یک وکیل خوب، رازدار و صادق است، از اطلاعاتی که در نزد او دارید سوء استفاده نمی کند و با رقبای شما معامله نخواهد کرد. یک وکیل خوب در هر شرایطی از حقوق موکل خود؛ به بهترین شکل ممکن دفاع می کند.

چند نوع وکیل داریم؟

وکالت انواع مختلفی دارد که درادامه به معرفی آن می پردازیم.

 1. وکیل دادگستری

به افرادی که تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس یا بالاتر در رشته های فقه، حقوق و مبانی گذرانده باشند، و بتوانند در آزمون کانون وکلای دادگستری شرکت کنند و در بین رقابت بسیار سنگین رتبه بالایی کسب کنند، وکیل دادگستری می گویند. وکلای دادگستری بعد از اینکه دوره کارآموزی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شوند.

 1. وکیل مدنی

وکلای مدنی در امور مختلفی مانند، امور اداری یا امور حقوقی می توانند فعالیت کنند. برای اینکه یک وکیل مدنی داشته باشید، باید وکیل و موکل هر دو در یکی از دفاتر اسناد رسمی حاضر شوند و در راستای موضوع مد نظر، وکالت نامه ای تنظیم نمایند. چند مورد از موضوعاتی که توسط وکیل مدنی و موکل برای عقد قرار داد در نظر گرفته می شوند؛ عبارتند از:

 • وکالت برای طلاق
 • وکالت برای خرید و فروش خانه
 • وکالت برای رسیدگی به امور سازمان ها و ادارات دولتی
 • وکالت برای فسخ اجاره

موارد ذکر شده؛ تنها برخی از انواع موضوعات برای عقد قرارداد با وکیل مدنی می باشد.

 1. وکیل مع الواسطه

گاهی اوقات ممکن است فرد به هر دلیلی شرایط انتخاب وکیل را نداشته باشد، بنابراین این کار را به شخص دیگری واگذار می کند، تا بتواند از جانب وی برای انتخاب وکیل اقدام کند. به وکیلی از که توسط شخص دیگری انتخاب شود، وکیل مع الواسطه می گویند. وکیل مع الواسطه اغلب اوقات برای بررسی و رسیدگی به موارد جزایی و محکومیت های مالی در نظر گرفته می شود. دلیل این موضوع این است که موکل به علت در حبس بودن، نمی تواند برای انتخاب وکیل اقدام کند.

وظایف وکیل

وکیل باید غبطه موکل خود را حفظ کند. حفظ غبطه به معنای این است که در وکالت، باید تمام آنچه که قانونا، عرفا، عقلا و ... مورد نیاز می باشد را رعایت کند. بنابراین حتی اگر به وکیل اختیار تام بدهید، باز هم باید به حدود قانونی، اخلاقی و عرفی پایبند باشد.

وکلا وظیفه دارند طبق قانون؛ حساب دوره وکالت خود را به موکل ارائه دهند. بنابراین، وکیل باید کلیه اقداماتی که از طرف موکل خود انجام داده را، به او گزارش کند. چنانچه وجه نقدی دریافت کرده و یا در مورد موضوع خاصی تعهد داده است، در این موارد قرار می گیرد و باید به موکل خود گزارش دهد. وکیل امین موکل می باشد، از این رو، چنانچه مالی از طرف موکل به نام او شود، باید هر زمانی که موکل خواست، آن مال را به وی تسلیم کند، و اگر آن را برای خود تصرف کند قطعا مرتکب جرم خیانت در امانت شده است.

جمع بندی

با توجه به مطالب ارائه شده در بالا، ممکن است تصور کنید انتخاب وکیل خوب سخت است. اما اصلا اینطور نیست، بنابراین اگر به دنبال یک وکیل خوب هستید و قصد دارید شماره وکیل در مشهد را داشته باشید، پیشنهاد می کنیم همین الان با بهترین وکیل در مشهد یعنی آقای علی ابراهیمی مهر و مجموعه ایشان تماس حاصل فرمایید.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آقای علی ابراهیمی می باشد.