وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد

هنگامی که یک خودرو با مشکل مواجه می شود، مسلما برای رفع آن باید از یک متخصص کمک بگیریم، این موضوع در مورد وکالت ومسائل حقوقی هم صدق می کند و هنگامی که ما یک مشکل قضایی داریم، باید به دنبال یک وکیل خوب باشیم. بنابراین یکی از الزاماتی که امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است، داشتن وکیل خوب در مشهد یا شهرهای دیگر است. وکلا به شما کمک می کنند تا در دعاوی حقوقی یا کیفری، اطلاعات لازم را داشته باشید و در نهایت پرونده به نفع شما مختومه شود.


وکیل خوب در مشهد

به چه کسی وکیل می گویند؟

در حقیقت وکیل شخصی است که جانشین یا نماینده یک فرد دیگر (شخص دوم می تواند حقیقی یا حقوقی باشد) است، که برای انجام کاری مامور می شود. به عبارت دیگر، وکیل فردی است که با یک سند، اعم از وکالتنامه دادگستری، وکالت نامه دفاتر اسناد رسمی، یک نامه اداری یا حتی یک سخن به صورت شفاهی (به شرط ثابت شدن)، از طرف فرد دیگری که موکل نامیده می شود، واجد اختیارات و وظایفی می گردد. وکیل می تواند در حد تعیین شده در وکالتنامه، از طرف موکل خود تصمیم گیری کند.

برای مثال در وکالتنامه فروش، وکیل می تواند از طرف موکل خود نسبت به فروش مالی که در وکالت نامه قید شده است، اقدام نماید. این مثال در وکالتنانمه طلاق می تواند بدین شکل باشد که زن یا زوجه، از طرف همسر خود وکیل می شود تا خود را مطلقه کند و طلاق بگیرد.

تفاوت وکیل و نماینده حقوقی

وکلای رسمی دادگستری می توانند اختیاراتی که نماینده قانونی دارد را داشته باشد، اما نماینده حقوقی نمی تواند مانند وکلای دادگستری به دادگاه و محاکم قضایی مراجعه کند.

مزایای داشتن وکیل

بی تردید امروزه کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که برای سلامتی خود به پزشک متخصص مراجعه نکرده باشد. اما این موضوع در مورد حفظ مال و اموال صدق نمی کند و معمولا افراد برای حفاظت از داشته های خود به سراغ فرد متخصص نمی روند.

همانطور که یک پزشک متخصص می تواند برای سلامتی به شما اطمینان خاطر دهد و خیال شما را از بابت سلامت جسمی و روحی راحت کند، یک وکیل متخصص هم می تواند در معاملات و دعاوی حقوقی و کیفری با ارائه مشاوره های درست، اطمینان خاطر لازم را در شما ایجاد کند.

همانطور که می دانید بسیاری از مردم عادی برای احقاق حق خود در دادگاه با مشکل مواجه می شوند، زیر با اصطلاحات و رویه های قضایی آشنایی کامل ندارند. یک وکیل خوب می تواند به شما کمک کند تا با تنظیم صحیح دادخواست از طولانی شدن روند پرونده جلوگیری کند.

خصوصیات وکیل خوب

مسلما برای اینکه بتوانید مشکلات حقوقی و کیفری خود را حل کنید، به یک وکیل خیلی خوب احتیاج خواهید داشت. اما چگونه می توانید یک وکیل خوب را تشخیص دهید؟ در ادامه به خصوصیات یک وکیل خوب می پردازیم:

  1. اطلاعات به روز

یک وکیل خوب در مشهد یا شهرهای دیگر، باید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارد. تغییراتی که در قوانین رخ می دهد، اهمیت این موضوع را دو چندان کرده است. بنابراین وکلا نباید به همان دانش چند سال قبل خود اکتفا کنند.

  1. امین و امانت دار

یکی از اصلی ترین وظایف یک وکیل، این است که محرم اسرار موکل خود باشد. حتی پس از اینکه پرونده مختومه اعلام شد، وکیل نباید اطلاعات موکل خود را افشا کند.

  1. پرهیز از گفتن توانایی های غیر قانونی

وکلای خوب هیچوقت موکل خود را گول نمی زنند و الکی او را امیدوار نمی  کنند. وظیفه یک وکیل خوب این است که با ارائه یکسری توضیحات مفید و جامع، مسیر قانونی و مدل رسیدگی به پرونده را برای موکل خود شفاف کند. بنابراین هیچوقت نباید با جمله هایی نظیر "من قول صد در صد می دهم" سعی کند موکل را فریب دهد و درخواست حق الوکاله کند.

  1. ارائه راه حل مناسب

وکیل خوب باید ابتدا مدارک و اسناد را بررسی کند و صحبت های لازم را با موکل خود داشته باشد. سپس باید برای حل مشکلِ مورد نظر بهترین و سریعترین راه کار را پیشنهاد دهد. اما این موضوع به این معنا نیست که باید فقط یک راه حل داشته باشد، وکلا باید چندین راه کار برای حل هر مشکلی داشته باشند و سعی کنند با مذاکره پرونده ها را مختومه کنند. اما چنانچه به هر دلیلی تصمیم بر این شد که پروسه قضایی طی شود، باید نتایج حاصل را برای موکل خود شرح دهند تا او کاملا از شرایط آگاه شود.

  1. عدم پیچیده کردن مسائل حقوقی

یک وکیل خوب، برای اینکه پروسه دادرسی بهتر طی شود، باید از پیچیده شدن مسائل جلوگیری کند. حتی گاهی اوقات وکیل باید اطلاعاتی که دارد را در اختیار قاضی پرونده قرار دهد تا به او کمک کند تصمیم درست و حکم مناسبی صادر کند.

  1. تخصص گرایی

با توجه به اینکه امروزه در مسائل مختلفی مانند، مسائل پزشکی، مسائل مربوط به حوزه تکنولوژی و ... دعاوی مختلفی ایجاد می شود، چنانچه وکیل شما فقط در یک حوزه به صورت تخصصی کار کند، می تواند کمک زیادی به شما کند.

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو

به طور کلی، وکیل پایه دو می تواند، در محکمه های کیفری که به جرم های تعزیری و حبس کمتر از 10 سال، شلاق، جریمه نقدی و اقدامات تامینی ختم می شود شرکت کند. همچنین وکلای پایه دو، در محکمه های حقوقی اگر بازخواسته کمتر از مبلغ 50 میلیون تومان یا خواسته های غیر مالی در دعاوی مربوط به اصل طلاق، اصل نکاح، اثبات نفی و نسب باشد، اجازه دارند از موکل خود دفاع کنند. اما وکلای پایه یک، می توانند در تمامی محکمه های کیفری، حقوقی و ... شرکت کنند.

طبق قانون، هنگامی که شخصی به عنوان وکیل؛ از کانون وکلای دادگستری پروانه وکالت کسب می کند، باید به مدت 2 سال دوره کارآموزی را زیر نظر یک وکیل پایه یک سپری کند. پس گذراندن این دوره و تایید صلاحیت علمی و گذراندن گزینش های مربوطه، موفق به اخذ پرونده وکالت خواهند شد.

بنابراین، هموطنانی که شرایط انتخاب وکیل را دارند، در ابتدا باید از پایه وکیل مورد نظر، اطلاع کامل داشته باشند. توجه به پایه، یکی اصلی ترین فاکتورهایی است که در هنگام انتخاب وکیل باید به آن دقت زیادی شود. زیرا گاهی اوقات برخی افراد بدون توجه به این موضوع اقدام به انتخاب وکیل می کنند و پس از بروز مشکل، متوجه این موضوع می شوند که وکیل انتخاب شده پایه 2 است و صلاحیت حضور در دادگاه مورد نظر را ندارد.

بنابراین باید ابتدا موضوع و مشکلات خود را بررسی کنید و با توجه به آنها، برای انتخاب یک وکیل اصلح اقدام کنید.

جمع بندی

به طور کلی یک وکیل خوب در مشهد یا شهرهای دیگر، در مرحله اول باید از تجربیات، توانمندی ها، تعهد و سابقه مناسبی برخوردار باشد. وکیل باید ارتباط مناسبی با موضوع پرونده برقرار کند و طبق قانون و با بررسی احتمالات مختلف، اقدام به ارائه راه کارهای مختلف کند. همچنین وکیل خوب دادگستری باید فن بیان فوق العاده ای داشته باشد، تا بتواند آن را همراه با چاشنی شجاعت استفاده کند و به دفاع از موکل خود در محکمه بپردازد.

از علی ابراهیمی مهر با توجه به سابقه فوق العاده خوبی که در پرونده های مختلف داشته است، همواره به عنوان بهترین وکیل مشهد یاد می شود. بنابراین در صورتی که قصد انتخاب وکیل دارید، پیشنهاد می کنیم همین الان با ما تماس حاصل فرمایید و با توجه به مشاوره های لازم، یک وکیل خوب در مشهد را انتخاب کنید.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آقای علی ابراهیمی می باشد.