بهترین وکیل در مشهد

بهترین وکیل در مشهد

اگر کسی شخصی را توسط عقد وکالت برای انجام اموری مامور نماید، به آن شخص وکیل می گویند. وکیل می تواند توسط شخص حقیقی یا حقوقی گرفته شود. وکالت امری طبیعی محسوب شده و به عنوان یک عقد جایز در چارچوب مقررات قانون مدنی باید منعقد شود. طرفینی که باهم در مورد عقد وکالت به توافق می رسند، وکیل و موکل نامیده می شوند. اگر به تاریخچه وکالت بخواهیم نگاهی بیندازیم، در دوران صفویه شخصی به نام نایب السلطنه به عنوان وکیل معروف بود. بهتر است بدانید لقب وکیل الرعایا از آن زمان به بعد مرسوم شده است. در زمانی که شما وقت کافی یا علم کافی در انجام امور دادگاهی ندارید، بهتر است برای خود وکیل بگیرید. وکیل می تواند در امور حساس به کمک شما آید.


بهترین وکیل در مشهد | بهترین وکیل دادگستری در مشهد

یکی از مواردی باید به آن دقت کنید، می توانید برای وکیل مورد نظر حد و مرز تعیین کنید؛ این حد و مرز مشخص می کند که وکیل در چه زمینه ای اجازه وکالت دارد. همچنین مشخص می کند که در چه زمینه هایی باید خود شخص حضور داشته باشد.

وکیل پایه یک دادگستری چه شخصی است؟

کسی که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود، باید مراحلی را در طی تحصیلات خود بگذارند. این مراحل مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه ومبانی حقوق اسلامی یا هم تراز آن در حوزه علمیه است. بعد از این مرحله بایستی در آزمونی که فقط یک بار در سال برگذار می گردد، در رقابتی بسیار سخت موفق به گرفتن معدل و تراز آن بشود، همچنین بتواند بین رقیبان بی شماری که دارد؛ به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

دوره کارآموزی این اشخاص 18 ماه به طول می انجامد، زمانی که این دوره طی شد؛ نوبت به گرفتن آزمونی تحت عنوان اختبار به صورت کتبی می رسد. در کنار این آزمونی کتبی مصاحبه علمی شفاهی هم برگذار می گردد. اگر شخصی در هر دو آزمون موفق به کسب قبولی شود، مجاز است که در مراسم تحلیف حضور یابد. این مراسم شامل تشریفاتی است که باید طی شود، پس از این مرحله نوبت به اتیان سوگند توسط ایشان می رسد، در نهایت وی به عنوان وکیل دادگستری یا وکیل پایه یک دادگستری نائل می شود.

بهتر است برای انجام امور دادگاهی خود، از وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنید. برای مثال اگر در شهر مشهد مقدس ساکن هستید، می توانید بهترین وکیل در مشهد را برای انجام امور حقوقی خود به کار بگیرید.

در چه اموری می توان به وکیل حق وکالت داد؟

بعضی از امور هستند، که طبق قانون می شود حق وکالت را به وکیل داد. اما در مقابل بعضی از امور هستند، که ذاتا و به حکم طبیعت قابلیت واگذاری به وکیل وجود ندارد. در بعضی موارد هم شاهد این موضوع هستیم، که افراد طبق قراردادی حق انتخاب وکیل در امری را از خود سلب کرده اند.

پس نتیجه می گیریم هر شخص به طور معمول به جز در موارد فوق می تواند،انجام اموری که مد نظر دارد را به وکیل واگذار کند. همچنین وکیل انتخابی طبق اختیاراتی که موکل به او داده، می تواند در آن راستا اقدام به فعالیت نماید. اگر از شهروندان مشهدی هستید، بایستی اموری که علم کافی در آن ندارید را به بهترین وکیل در مشهد بسپارید.

تفاوت وکیل مدنی و وکیل دادگستری

شخصی که به عنوان وکیل دادگستری فعالیت می کند، قطعا باید پروانه وکالت دادگستری را داشته باشد. با توجه به پروانه وکالتی که در اختیار دارد، می تواند از طرف موکل خود در تمام مراجع قضایی حضور یابد و در چهارچوبی که قانون برای وی مشخص نموده از موکل خود دفاع نماید.

در این میان کسی که پروانه وکالت دادگستری را نداشته باشد و با استفاده از قرارداد وکالت انجام امور به او واگذار شده باشد، وکیل مدنی نامیده می شود.

وکلای مدنی هم برای خود چهارچوب و قوانین خاصی دارند، به موجب این قوانین وکلای مدنی اجازه دخالت در دادگاه ها و مراجع قضایی را ندارند. همچنین در دادگاه ها وکالت فقط از وکلای دادگستری پذیرفته می شود.

محدوده اختیارات وکیل چه میزان است؟

در قرارداد وکالت موکل می تواند محدوده اختیارات وکیل را به طور واضح مشخص نماید. به موجب این قرارداد اگر وکیل خارج از اختیاراتی که برایش مشخص شده باشد، اقدام نماید؛ این اقدام به منزله فضولی محسوب می گردد. به همین دلیل اگر موکل اقدامات وکیلش را تایید نکند، این اقدام وکیل از نظر قانونی اعتباری ندارد.  یعنی هر اقدامی که او انجام دهد، مسئولیت اقدامش به عهده خودش می باشد و به موکل مرتبط نمی شود.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در این مقاله مطالعه کردید؛ بهترین نتیجه این است. در مواردی که علم کافی نسبت به آن ندارید، بهتر است از متخصصین آن حوزه استفاده نمایید. در حوزه وکالت هم همین طور است، تقریبا اکثر افراد جامعه نسبت به قوانین و چهارچوب هایی که گذاشته شده است؛ بی اطلاع بوده یا اطلاعات کمی در این حوزه دارند. پس طبیعی است که در این حوزه هم از متخصصین آن استفاده نمایند، یعنی به عنوان مثال اگر در شهر مشهد حضور دارید، بایستی امور وکالتی خود را به بهترین وکیل در مشهد بسپارید.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آقای علی ابراهیمی می باشد.